Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo zavítá v nejbližších dnech do ostravské zoologické zahrady, může se u spousty ptačích druhů stát svědkem námluv a intenzivní přípravy na hnízdění. A to nejen u druhů chovaných v zoo, ale rovněž u druhů volně žijících v areálu.    

 

Pokud se jedná o chované druhy ptáků, tak hned u vchodu do zoo mohou pozornost návštěvníků upoutat plameňáci, kteří se připravují na svůj skupinový tok – jakýsi synchronizovaný tanec, jímž se možná lidé nechali inspirovat ke známému flamencu. V Čínské zahradě je pak v plném proudu tok kachniček mandarínských a morčáků bílých. Nepřehlédnutelní jsou bezesporu jeřábi bělošíjí ve výběhu opodál, kteří se i poměrně výrazně ozývají. Mezi dravými ptáky začali se stavbou hnízda supi bělohlaví. Pár supů hnědých (jehož loňské mládě bylo vypuštěno do volné přírody ve francouzských Alpách) hnízdo dostavěl a dokonce už sedí na vajíčku. Hnízdo staví i pár orlů stepních, které najdou návštěvníci společně s dikobrazy ve venkovní voliéře pavilonu indických zvířat (dříve šelem). Pár karančů jižních, menších sokolovitých dravců obývající voliéru společně s kondory andskými, staví své hnízdo v připravené budce.

 

Vzhledem k ještě neolistěným stromům lze poměrně dobře pozorovat i volně žijící ptactvo v areálu ostravské Stromovky. Za všechny jmenujme třeba strakapoudy velké. Ty je nejen vidět, ale i slyšet – bubnování do stromů, které je součástí namlouvání, se ozývá široko daleko. Holubi hřivnáči si na několika místech v areálu stavějí hnízda, jedno vzniká např. na borovici u Krasového potoka. Trpěliví pozorovatelé určitě zahlédnou, příp. zaslechnou i mnoho dalších ptačích poslů blížícího se jara...

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář