Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

V půlce minulého týdne proběhlo první seznamování  slonic s novým samcem Calvinem. Nejprve se samec setkal pouze se starší samicí Suseelou a s nejmladší Vishesh. Protože vše proběhlo bez problémů, byl další den spojen

rovněž s dominantní samicí Johti. Právě Johti byla v říji a mezi slony došlo k páření. Zda bylo úspěšné, nelze v tuto chvíli odhadnout. Všichni sloni jsou spolu nyní každý den v dopoledních hodinách, poté je samec opět oddělen.

 

Pro připomenutí, nový pavilon slonů byl otevřen na konci roku 2004 a vedle samce Calvina (22 let), který k nám přicestoval 12. května 2009 z německého Lipska, jej obývají tři sloní samice - Suseela (48 let), Johti (42 let) a Vishesh (12 let). Z chovatelského hlediska je cenná zejména Vishesh, neboť by mohla být potenciální matkou příštích mláďat. Ale i Johti by ještě mohla na svět přivést další mláďata, protože již několik mláďat porodila a odchovala.

 

V českých a slovenských zoologických zahradách se doposud nikdy nenarodilo živé sloní mládě, a proto doufáme, že náš chov bude úspěšný.

Obrazek